Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesiące
Przygotowanie zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: YETI


Śpiwór Turystyczny Puchowy YETI / AURA Tuba

śpiwór puchowy yeti / aura tuba


WAGA PUCHU (rozmiar 180 CM) 250
WAGA CAŁKOWITA (rozmiar 180 CM) 525
WYPEŁNIENIE PUCH 860 CUI
TKANINA PERTEX QUANTUM


Marka YETI powstała w 1989 roku z myślą o alpinistach. Od początku swej działalności tworzą wyjątkowe produkty, których jakość miała dla nich podstawowe znaczenie. Dziś są jednym z największych producentów odzieży, ekwipunku i akcesoriów branży puchowej. Ich produkty znane są za granicą, także jako Yet oraz Warmth Unlimited. Wszystkie marki reprezentowane są dziś przez firmę Elsel. Sami projektują oraz dbają o jakość wykonania wszystkich produktów korzystając z wiedzy światowej sławy himalaistów, podróżników oraz miłośników nie tylko górskich wędrówek.

Od zawsze cenią sobie wartość jaką jest zespół. Tworząc nowy produkt, razem poszukują funkcjonalności i prostoty korzystając z najnowszych technologii. Pracę nad każdym produktem rozpoczynają z myślą o Twoim komforcie. Z każdym nowym wyzwaniem, także w życiu codziennym dbają oto by było Ci ciepło. Chcą abyś nigdy nie rezygnowała ze swojej pasji, dlatego stale tworzą nowe linie produktów dla wszystkich użytkowników.

Jako YETI są obecni wszędzie tam gdzie potrzebne jest ciepło. Ich firma jest sponsorem najważniejszych wydarzeń w świecie alpinistów i podróżników. Razem z nimi obecni są ambasadorzy marki– światowej sławy himalaiści - Anna Czerwińska oraz Leszek Cichy.

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie na rynku sprawia, że tworzą firmę, z której są dumni. Ich celem zawsze będzie tworzenie najlepszych produktów, tak aby sprostać wciąż zmieniającym się potrzebom Klientów.

ICH MISJA:

Zapewnić ciepło dzięki połączeniu światowej klasy polskiego puchu, tkanin najwyższej jakości oraz wiedzy wybitnych himalaistów, 

TECHNOLOGIE :

RODZAJE PUCHU

Puch uznawany jest za najlepszą możliwą izolację. Stosowany w naszych produktach Polski puch jest odpowiedni także dla alergików. Istotnymi zaletami puchu są jego znakomita oddychalność, ściśliwość i wytrzymałość. Dobrze przechowywany puch może służyć przez wiele lat. Podstawowym parametrem w przypadku puchu jest sprężystość. Mierzy się ją sprawdzając objętość konkretnej ilości puchu, a dokładnie to, ile cali sześciennych zajmuje uncja puchu w standardowym cylindrze pomiarowym. Im jest ona większa, tym lepszej klasy jest puch. Pomiarów dokonuje się w jednostkach zwanych cui (od ang. cubic inch). W naszych produktach stosujemy najwyżej klasy puch o następujących parametrach:

700 cui Jest to mieszanka wysokiej jakości szarych puchów z północnych odmian kaczek i gęsi. Puch ten zapewnia znakomite wypełnienie oraz najwyższy stosunek wagi do izolacyjności. Wykorzystujemy go w naszych standardowych produktach.

860 cui – To puch z najstaranniej dobranych gęsi rasy białej, bardzo trudno dostępny. Używamy go w wyrobach luksusowych, dostosowanych do ekstremalnych wymagań. Produkty wypełnione tego rodzaju puchem przeznaczone są dla najbardziej wymagających klientów. Użycie puchu o sprężystości 860 cui może zmniejszyć wagę produktu (uzyskamy tę samą izolację, co przy użyciu puchu o sprężystości 700 cui, ale produkt będzie lżejszy) albo sprawić, że będzie dany wyrób będzie cieplejszy (w porównaniu z produktem wypełnionym taką samą ilością puchu o sprężystości 700 cui).

KOMORY PUCHOWE

Konstrukcja – Gdy mowa o właściwościach izolacyjnych produktów puchowych, konstrukcja jest zagadnieniem kluczowym. Dzięki różnym sposobom szycia możemy wpływać na wagę śpiwora oraz komfort termiczny.

Szycie na wylot – Tak zwane "szycie na wylot" jest stosunkowo rzadko stosowanym rozwiązaniem w przypadku produktów puchowych. Powodem jest brak warstwy izolacyjnej w miejscach przeszycia, gdzie powstają "strefy zimna". Rozwiązanie to ma jednak także istotne zalety: produkty są lżejsze i cieńsze. Nie zawsze musimy walczyć o każdy stopień Celsjusza, a zastosowanie tego typu szycia pozwala znacząco zmniejszyć wagę i grubość produktów. Szycie na wylot stosowane jest w naszych najlżejszych letnich i wiosennych śpiworach, a także w swetrach i płaszczykach, które „nie pogrubiają”. Wówczas dbamy przede wszystkim o wagę i komfort, a termika nie musi spełniać tak restrykcyjnych wymogów jak w przypadku produktów zimowych.

Komory odwrócone H – Komory, które nazywamy, od kształtu i ułożenia, mianem odwróconego H, są typowym rozwiązaniem w konstrukcji produktów puchowych. Dzięki rozłożeniu puchu w równych komorach, izolacja ma w każdym miejscu taką samą grubość i nie pojawiają się „strefy zimna”. Odpowiednią odległość wierzchniej warstwy materiału i podszewki zapewniają taśmy dystansowe, które dodatkowo kontrolują i stabilizują rozkład puchu. Komory w układzie odwróconego H to rozsądny kompromis pomiędzy komfortem, wagą i grubością śpiwora.

Komory cegiełkowe - Cegiełkowy układ komór to rozwiązanie dedykowane tym, którzy planują wyprawy w warunkach ekstremalnych. Mamy tu dwie poziome warstwy komór oddzielone od siebie taśmami dystansowymi. Konstrukcja cegiełkowa całkowicie stabilizuje puch zapobiegając jego przemieszczaniu się wewnątrz śpiwora zarówno w pionie jak i w poziomie. Jest to niezmiernie ważne w warunkach ekstremalnego zimna.

 

Dodatkowo Polecamy