Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesięcy
Przygotowanie zamówienia: 2 dni
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: MEINDL

BUTY MEINDL AIR REVOLUTION 5.3

Męskie buty trekkingowe Meindl Air Revolution 5.3 to idealne rozwiązanie dla fanów zaawansowanego trekkingu, wypraw wysokogórskich oraz intensywnych wspinaczek górskich po nierównych szlakach i rumowiskach skalnych.

Jedyne w swoim rodzaju męskie buty Meindl wyposażone zostały w tak zwaną klimatyzację. Dzięki zastosowanej technologii Air Revolution buty gwarantują optymalny klimat wewnątrz buta. Powietrze w butach w trakcie chodzenia cyrkuluje. Podczas każdego odbicia świeże powietrze jest wciągane do buta, a następnie podczas nadepnięcia ciepłe powietrze zostaje wypompowywane na zewnątrz.

W butach Meindl zastosowano funkcjonalną membranę GORE-TEX, która zapewnia bardzo dobrą izolację, chroniąc stopy przed wilgocią. Dzięki czemu buty doskonale sprawdzają się w rożnych warunków pogodowych podczas wypraw górskich.

Buty trekkingowe Meindl Air Revolution 5.3 zostały wykonane z najwyższej jakości skóry zamszowej – Mesh. Zostały również wyposażone w wkładkę AIR-ACTIVE SOFT PRINT drysole, która została zrobiona ze specjalnego materiału, który pochłania i magazynuje pot oraz bardzo szybko schnie. Wkładka idealnie dopasowuje się do kształtu stopy oraz amortyzuje wstrząsy, co znacznie poprawia komfort podczas użytkowania. Buty Meindl posiadają system dwustrefowego sznurowania DIGAfix, który zapewnia bardzo dobre dopasowanie do stopy oraz nie powoduje przy tym jej ucisku. Niezawodna podeszwa Vibram z technologią CF zastosowana w butach trekkingowych Air Revolution 5.3 zapewnia idealną przyczepność oraz wytrzymałość w każdych warunkach pogodowych oraz na każdego rodzaju podłożu.

SYSTEM AIR REVOLUTION - BUTY WYPOSAŻONE W TAK ZWANĄ KLIMATYZACJĘ !

Dzięki systemowi Air Revolution powietrze w butach w trakcie chodzenia cyrkuluje. System zapewnia optymalne warunki wewnątrz buta utrzymuje jego wytrzymałości i sztywność. Język pokryty jest tkaniną trójwymiarową 3D, wykonany jest z perforowanej pianki oraz posiada otwartą struktu. Materiały zatosowane w języku sprawiają, że działa on jak pompka. Stabilizator języka jest wykonany z mikrofilcu oraz został do niego przyszyty dzieki temu zachowuje on anatomiczny kształt. W rejonie śródstopia oraz na zakończeniu języka znajdują się mocne rzepy, które mocują go do buta. Wysoki komfort oraz odpowiednie dopasowanie do stopy zapewnia specjalnie poszerzony kształt języka.

Kiedy w Twoich Meindlach zedrzesz podeszwy, szwy będą wymagać wymiany, czy też wyściółka buta ulegnie przetarciu ... Nie ma problemu ! 
Te wszyskie elementy czy inne można naprawić czy wymienić ! Meindl oferuje serwis pogwarancyjny (odpłatny) gdzie w ciągu 4-8 tyg. Twoje buty zyskają drugie życie !

 

Rodzaj podeszwy: B/C

Parametry:

  • Wkładka: Air-Active Soft Print drysole
  • Podeszwa: Vibram z technologią CF
  • Materiał zewnętrzny: Skóra zamszowa/Mesh
  • Wyściółka: GORE-TEX Performance Comfort Footwear
  • DIGAfix - system sznurowania
  • Waga: 850 g

PODESZWA B/C

Aktywność: wymagające trekkingi, ostre wspinaczki, wyjścia wysokogórskie 
Teren: nierówne szlaki, rumowiska skalne, via ferraty

AIR REVOLUTION

AIR REVOLUTION – OBUWIE Z KLIMATYZACJĄ

System zapewnia optymalne warunki wewnątrz buta, wspiera wentylację oraz utrzymuje jego wytrzymałości i sztywność. Szkielet języka stanowi perforowana pianka MFS, która jest pokryta trójwymiarową tkaniną 3D o otwartej strukturze. Połączenie tych materiałów sprawia, że cały język działa jak pompka. W celu zachowania anatomicznego kształtu języka jego stabilizator został wykonany z mikrofilcu i jest przyszyty do języka. Mocne rzepy wbudowane w rejonie śródstopia i na zakończeniu języka mocują go do buta. Poszerzony kształt języka doskonale dopasowuje się do kształtu stopy i zapewnia wysoki komfort.

 

 

WIĘCEJ POMPOWANIA, WIĘCEJ ODDYCHANIA!

Technologia Air Revolution została jeszcze bardziej udoskonalona. Uzupełnieniem działania systemu w butach jest skarpeta, która dopasowana do ich funkcji sprawia, że system Air Revolution jest pracuje jeszcze lepiej.

FAZA 1

Świerze powietrze jest
wciągane do wnętrza buta

FAZA 2

Ciepłe powietrze jest
wypompowywane na zewnątrz

 

DIGAFIX®

DiGAfix® - elastyczne, niepowodujące ucisku, ukośne mocowanie - umożliwia sznurowanie „obejmujące” stopę. W celu zapewnienia optymalnego sznurowania i dopasowania, punkt mocowania przy DIGAfix® (1) leży o wiele niżej niż hak odciągający (2).To rozwiązanie zmniejsza niebezpieczeństwo zaczepienia o drugi but lub przeszkodę. Haki do dwustrefowego sznurowania (3) są umieszczone poniżej i gwarantują dobre trzymanie stopy.

GORE-TEX® PERFORMANCE COMFORT FOOTWEAR

Obuwie GORE-TEX® Performance Comfort utrzymuje optymalny klimat dla Twoich stóp podczas wielu rodzajów aktywności outdoorowych i rożnych warunków pogodowych.


 Tabela Rozmiarów :

                                                

Dodatkowo Polecamy