Wczytuję dane...
Gwarancja: 5 lat
Przygotowanie zamówienia: 24 godziny
Koszt wysyłki od: 8.00 PLN
Producent: KATADYN

Tabletki KATADYN Micropur Forte MF 1T 25 - blister


Data ważności partii do 5 lat : 10/2023 

Tabletki do uzdatniania wody Katadyn Micropur Forte MF 1 T doskonale sprawdzą się jeśli nie jesteś pewien czystości dostępnej wody pitnej czy to będąc w podróży czy korzystając z innego źródła . Są istotnym elementem każdego turysty, pozwalającym na uniknięcie kontaktu ze skażoną wodą (np. podczas mycia zębów czy picia wody).

Z uwagi na swoje właściwości tableteki Katadyn mogą być również pomocne przy usuwaniu nieprzyjemnego zapachu np. butów .


Tabletki uzdatniają dezynfekując wodę, niszczą wszelkie wirusy, bakterie i ameby. Dzięki działaniu srebra konserwują wodę pitną na okres nawet 6 miesięcy . 

Katadyn Micropur Forte MF 1T - to gwarancja czystej oraz bezpiecznej wody !

Przy źródle mętnej wody należy używać tabletek w połączeniu z filtrem w celu usunięcia osadu .

Tabletki Katadyn to szybka i bezpieczna dezynfekcja i konserwacja wody w podróży, posiadają 5-cio letni okres przydatności do spożycia.

Substancje aktywne: kompleks chlorku sodu i srebra zawierający 0.1% jonów srebra; 2,5 % dichloroizocyjanuranu sodu (NaDCC) (w stosunku do 1 litra wody).

Wszystkie składniki są dopuszczone do użytku w kontakcie z wodą pitną.


Sposób Działania :
Eliminuje bakterie i wirusy w 30 min oraz pierwotniaki Giardia w 120 min. Konserwuje wodę pitną do 6 miesięcy.

Dozowanie :
1 tabletka uzdatnia 1 litr klarownej wody

Opakowanie :

1 Blister po 25 tabletek.

Produkt biobójczy. Należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.

Kiedy i w jakim celu stosować Katadyn Micropur Forte :

Zanieczyszczona woda jest najczęstszą przyczyna chorób w podróży. Stany zapalne i schorzenia układu pokarmowego (biegunka, cholera, tyfus, giardioza, amebioza itd.) oraz wątroby (żółtaczka typu A) są powodowane przez mikroorganizmy, które znajdują się wszędzie, nawet w pozornie czystej, przejrzystej
i bezwonnej wodzie. Micropur Forte zawiera stabilne związki chloru oraz jony srebra. Chlor w odpowiednich stężeniach szybko i skutecznie niszczy bakterie, wirusy i niektóre pierwotniaki. Jednocześnie jony srebra chronią wodę przed ponownym zanieczyszczeniem nawet do sześciu miesięcy.

Ograniczenia :

Stosować wyłącznie do odkażania przejrzystej wody. Mętną wodę należy uprzednio przefiltrować.

Odkażanie wody (w temperaturze pokojowej) :

Dodać 1 tabletkę Micropur Forte do 1l wody, odczekać 30 min. Skuteczność Micropur Forte zależy od jakości i temperatury wody.
W zimnej wodzie poniżej 10 st C w celu zabicia pierwotniaków np: giardii należy przedłużyć czas oddziaływania do 2 godzin.

Przechowywanie :

Środek przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w oryginalnym opakowaniu.

Środki ostrożności :

Chronić przed dziećmi. Środek szkodliwy po połknięciu. W razie połknięcia natychmiast skontaktować się z lekarzem i pokazać mu opakowanie lub etykietę. Działa drażniąco na oczy i drogi oddechowe. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć dużą ilością wody. Wilgotne tabletki mogą spowodować odbarwienie odzieży.

Substancje czynne :

Sól sodowa kwasu dichloroizocyjanourowego (DCCNa): 99,8 mg/g ;  srebro (Ag+): 1,8 mg/g .

Dodatkowo Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...