Wczytuję dane...
Gwarancja: 5 lat
Przygotowanie zamówienia: 24 godzin
Zawartość opakowania: 4 bli.
Cena jednostkowa: 44.13 PLN
Koszt wysyłki od: 8.00 PLN
Producent: KATADYN

TABLETKI DO UZDATNIANIA I ODKARZANIA WODY KATADYN

Micropur Forte MF 1T 100 tabl.


Jeśli nie jesteście pewni czystości dostępnej wody np. będąc w podróży,rozwiązaniem problemu są tabletki Katadyn Micropur. Są istotnym elementem każdego podróżnika pozwalającym na uniknięcie kontaktu ze skażoną wodą (np. podczas mycia zębów czy picia wody).Tabletki dezynfekują wodę, niszczą wirusy, bakterie i ameby. Dzięki działaniu jonów srebra konserwują wodę pitną przez okres 6 miesięcy. 
Katadyn Micropur Forte MF 1T - to gwarancja czystej wody!

W mętnej wodzie należy używać tabletek w połączeniu z filtrem.

Szybka i bezpieczna dezynfekcja i konserwacja wody w podróży. 5-cio letni okres przydatności do spożycia.

Substancje aktywne: kompleks chlorku sodu i srebra zawierający 0.1% jonów srebra; 2,5 % dichloroizocyjanuranu sodu (NaDCC) (w stosunku do 1 litra wody). Wszystkie składniki są dopuszczone do użytku w kontakcie z wodą pitną.
Działanie: Eliminuje bakterie i wirusy w 30 min oraz pierwotniaki Giardia w 120 min. Konserwuje wodę pitną do 6 miesięcy.

Dozowanie: 1 tabletka uzdatnia 1 litr klarownej wody

Opakowanie zawiera 4 blistry po 25 tabletek.

Produkt biobójczy. Należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.

Kiedy i w jakim celu stosować Micropur Forte:
Zanieczyszczona woda jest najczęstszą przyczyna chorób w podróży. Stany zapalne i schorzenia układu pokarmowego (biegunka, cholera, tyfus, giardioza, amebioza itd.) oraz wątroby (żółtaczka typu A) są powodowane przez mikroorganizmy, które znajdują się wszędzie, nawet w pozornie czystej, przejrzystej
i bezwonnej wodzie. Micropur Forte zawiera stabilne związki chloru oraz jony srebra. Chlor w odpowiednich stężeniach szybko i skutecznie niszczy bakterie, wirusy i niektóre pierwotniaki. Jednocześnie jony srebra chronią wodę przed ponownym zanieczyszczeniem nawet do sześciu miesięcy.

Ograniczenia:
Stosować wyłącznie do odkażania przejrzystej wody. Mętną wodę należy uprzednio przefiltrować.

Odkażanie wody (w temperaturze pokojowej):
Dodać 1 tabletkę Micropur Forte do 1l wody, odczekać 30 min. Skuteczność Micropur Forte zależy od jakości i temperatury wody.
W zimnej wodzie poniżej 10 st C w celu zabicia pierwotniaków np: giardii należy przedłużyć czas oddziaływania do 2 godzin.

Przechowywanie:
Środek przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w oryginalnym opakowaniu.

Środki ostrożności:
Chronić przed dziećmi. Środek szkodliwy po połknięciu. W razie połknięcia natychmiast skontaktować się z lekarzem i pokazać mu opakowanie lub etykietę. Działa drażniąco na oczy i drogi oddechowe. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć dużą ilością wody. Wilgotne tabletki mogą spowodować odbarwienie odzieży.

Substancje czynne:
Sól sodowa kwasu dichloroizocyjanourowego (DCCNa): 4,5 mg/tabl.; chlorek srebra (Ag+): 0,12 mg/tabl.

Dodatkowo Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...