Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesięcy
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: CHIRUCA

BUTY TREKKINGOWE CHIRUCA XACOBEO GTX


Klasyczne, w pełni skórzane buty trekkingowe z membraną Gore-Tex – całkowita ochrona w pełnym komforcie.


Czy wyobrażałeś sobie kiedyś przejście 800 km w niewygodnych butach? Z butami Chiruca Xacobeo GTX taka myśl nie przyjdzie Ci nawet do głowy. To wysokie buty trekkingowe, z którymi najdłuższe wyprawy będą sprawiały największą przyjemność. Cholewka wykonana została naturalnej skóry dwoinowej, dodatkowo zaimpregnowanej Scotchgard. Elementy języka zostały wykonane z materiału o legendarnej wytrzymałości – Cordura®. Wszyty język nie skręca się w czasie użytkowania i chroni przed dostawaniem się błota oraz mniejszych elementów luźnej nawierzchni. Wodoodporność na najwyższym poziomie zapewnia membrana Gore-Tex tworząca najlepszą barierę przed deszczem i śniegiem.

Dwuwarstwowa podeszwa wykonana z poliuretanu dba o to, byś odczuwał pełny komfort i bezpieczeństwo w czasie chodzenia. Śródpodeszwa butów wykonana z formowanej pod ciśnieniem pianki poliuretanowej, dzięki której tłumione są wszystkie wstrząsy, a tym samym zmniejszają się obciążenia przenoszone przez stawy. Odporna na ścieranie podeszwa o nieprawdopodobnej przyczepności, zapewnia dobre czucie nawierzchni oraz stabilność ruchu. Podeszwa również zapewnia wsparcie dla naturalnych łuków stopy.

Chiruca Xacobeo GTX to idealne buty w góry, na bardzo długie trekkingi w zróżnicowanych warunkach pogodowych. 
GORE-TEX® - jest bardzo lekką i cienką membraną umieszczaną pomiędzy materiałem wierzchnim a podszewką. Produkty zawierające membranęGORE-TEX® są wodoodporne i równocześnie oddychające. Kropla wody nie jest w stanie przedostać się przez materiał nawet pod bardzo dużym ciśnieniem, dlatego też niestraszna im ulewa czy śnieg. Membrana GTX®umożliwia swobodne odprowadzanie potu i nadmiernej ilości ciepła dzięki temu, że w każdym cm2 membrany znajduje się 1,4 miliardów mikroskopijnych porów. Są one około 700 razy większe od cząsteczek pary wodnej, dlatego wilgoć potu nie gromadzi się na powierzchni skóry  ale ulega odparowaniu poprzez membranę.
CORDURA® - prawdziwe "dzieło sztuki" wśród tkanin technicznych. Powszechnie już znana z ekstremalnej trwałości i wytrzymałości na przecieranie. Oparta na włóknach poliamidowych pokrytych grubą warstwą PU oraz trwale impregnowanych przeciw wilgoci Teflonem.