Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesięcy
Przygotowanie zamówienia: 1 dni
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: MEINDL

Buty Trekkingowe Meindl Engadin Men MFS 8 UK

 Klasyczne buty trekkingowe dla wymagających miłośników wypraw górskich oraz ostrej wspinaczki górskiej

Meindl Engadin to klasyczny a zarazem jeden z najchętniej wybieranych modeli butów trekkingowych. Świetnie sprawdza się podczas zaawansowanego trekkingu, wymagających wędrówek oraz ostrej wspinaczki wysokogórskiej w każdym terenie. Stworzony został specjalnie dla miłośników gór, którym nie straszna zmienna i kapryśna aura. Wykonane zostały z dużą dbałością o szczegóły. Solidne i wytrzymałe buty trekkingowe posłużą nam przez długi czas.

Najwyższej jakości buty trekkingowe Meindl Engadin  zostały wykonane z nubuku natłuszczanego i olejowanego. Solidny, gumowy otok zachodzi wysoko na buta, dzięki czemu świetnie zabezpiecza go przed przemakaniem oraz wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi podczas wędrówki po nierównym, kamienistym terenie.

Wysoka cholewka sięga powyżej kostki, zapewnia dobrą stabilność podczas marszu po stromych i nierównych nawierzchniach. Język w tym modelu jest solidnie wykonany i dobrze dopasowuje się do kształtu stopy, dzięki czemu nie przesuwa się i nie uwiera podczas wyprawy. Od wewnętrznej strony cholewka wykończona została miękką i przyjemną w dotyku skórą, która gwarantuję maksymalną wygodę oraz komfort podczas marszu. Skórzany mankiet dobrze przylega do łydki, nie powodując przy tym ucisku ani uczucia dyskomfortu.

Buty te zostały wyposażone w solidną i niezwykle trwałą podeszwę typu B/C. Głęboko profilowana podeszwa Meindl Multigriff by Vibram doskonale sprawdza się podczas wypraw w trudnym terenie (strome i nierówne szlaki górskie, rumowiska skalne, via ferraty).

Dla większej wygodny w butach trekkingowych Miendl Engadin zastosowano wkładkę Air-Active Soft Print drysole. Zapewnia ona maksymalny komfort oraz odpowiednie dopasowanie do indywidualnego kształtu stopy. Wymienna wkładka Meindl schnie znacznie szybciej niż te wykonane ze standardowych materiałów. Gwarantuje doskonałe zarządzanie wilgocią oraz optymalne właściwości tłumiące, dzięki amortyzatorom wstrząsów. Wszystko to czyni buty idealnymi dla wycieczek alpejskich i trudnych tras.

Wnętrze butów wyściełane jest miękką skórą naturalną, która odpowiedzialna jest za zapewnienie optymalne temperatury wewnątrz buta oraz świetne odprowadzanie pot od stopy. Innowacyjny system MFS (Memory Foam System) zapewnia idealne dopasowanie butów do stopy. Pianka pamięciowa MFS działa pod wpływem ciepła przez co odpowiednio formuje się do indywidualnego kształtu stopy. Zapewnia to najwyższy możliwy komfort.

Dodatkową stabilizację kostki oraz dobre trzymanie stopy zapewnia system DiGAfix – czyli niezwykle elastyczne, ukośne mocowanie umożliwiające sznurowanie butów obejmujące całą stopę. System ten nie powoduje ucisku oraz dyskomfortu. Specjalne haki pozwalają na dobre dopasowanie butów do stopy.

 

Rodzaj podeszwy: B/C

Aktywność: wymagające trekkingi, ostre wspinaczki, wyjścia

Teren: wysokogórskie, nierówne szlaki, rumowiska skalne, via ferraty

Parametry:

  • Materiał zewnętrzny: Nabuk natłuszczany i olejowany
  • Wyściółka: Skóra
  • Wkładka: Air-Active® Soft Print drysole
  • Podeszwa: Meindl Multigriff® by Vibram®
  • Waga jednego buta: 900g
  • System: DIGAfix®

PODESZWA B/C

Aktywność: wymagające trekkingi, ostre wspinaczki, wyjścia wysokogórskie 
Teren: nierówne szlaki, rumowiska skalne, via ferraty

DIGAFIX®

DiGAfix® - elastyczne, niepowodujące ucisku, ukośne mocowanie - umożliwia sznurowanie „obejmujące” stopę. W celu zapewnienia optymalnego sznurowania i dopasowania, punkt mocowania przy DIGAfix® (1) leży o wiele niżej niż hak odciągający (2).To rozwiązanie zmniejsza niebezpieczeństwo zaczepienia o drugi but lub przeszkodę. Haki do dwustrefowego sznurowania (3) są umieszczone poniżej i gwarantują dobre trzymanie stopy.

MFS SYSTEM


Memory Foam System to technologia sprawdzona i stosowana od lat w butach meindl. Dzięki niej odczuwamy idealne dopasowanie butów do naszych stóp. Specjalnie opracowana mieszanka pianki używana jest na wykończenie mankietu cholewki. Pianka działa pod wpływem ciepła prze co odpowiednio formuje się do stopy. Profil mankietu pracuje podczas marszu, stabilizuje stopy, ale ich nie uciska. Zapewnia to najwyższy możliwy komfort!

Technologia wykorzystująca piankę, która, dzięki unikalnemu systemowi rozpoznawania temperatury, doskonale dopasowuje się do kształtu stopy. 
Tabela Rozmiarów :